Základom je dobre sa obliecť
Myslíte si, že ten krátky čas, ktorý strávite vonku len počas vyhadzovania smetí, vám nemôže nijako uškodiť? Tak sa potom večer pozrite na ruky, na ktoré sa vám nechcelo dávať rukavice. Keď zle znášate chladné počasie, uškodiť vám môže už aj takýto krátky pobyt vonku. Nepodceňujte situáciu a dávajte si nielen šál a rukavice, no zožeňte si aj kabát či vetrovku s vysokým golierom, ktoré vám ochránia líca a ústa.
Žiaľ niektoré ženy zle znášajú aj kontakt s navlhnutými vlnenými vecami. Týka sa to najmä rukavíc, pod ktoré by ste si v tom prípade mali nasadiť ešte textilné rukavičky, ktoré zoženiete napríklad v pracovných potrebách. Nezabúdajte na tieto detaily aj počas vešania vypratého prádla, pretože práve kontakt s mokrým oblečením v spojení s mrazom bude pre vás tou najhoršou možnosťou.
Nepodceňujte krémovanie
Pretože vďaka nemu si na povrchu pokožky vytvoríte akýsi ochranný filter, ktorý vám pomôže lepšie sa vysporiadať s mrazom. Dávajte však pozor na to, aby ste nepoužívali hydratačné pleťové krémy. Tie totiž priťahujú mráz a odhalená pokožka vás môže potom dokonca až štípať a vyzerať bude ako po požití nejakej alergizujúcej potraviny.
Kvôli častým prechodom z teplého vnútorného prostredia do chladného vonkajšieho, dochádza aj k častejšiemu vysušovaniu pleti. Problematické partie v tom prípade krémujte viackrát denne, aby ste dosiahli pocit úľavy a zlepšenia celkového stavu.
Radšej bez pílingu
Vaša pokožka je v tomto období veľmi namáhaná. Citlivo reaguje nielen na vonkajšie podnety, ale aj na používanie niektorej kozmetiky. Ak máte tento typ pleti, určite by ste v tomto čase nemali testovať nové prípravky. Nechajte si to radšej na skorú jar, keď sa už váš stav zlepší.
Rovnako by ste nateraz mali zabudnúť aj na aplikáciu pílingu. Podráždenú pleť by ste si jeho čiastočkami iba poškodili a nesplnilo by to vôbec svoj účel. Ošetrite si ju radšej pomocou pleťovej masky, ktorú však tiež aplikujte až vo večerných hodinách. Nevhodné je používať aj špeciálne gély v oblasti očí.
Otužovanie
Na tejto rade je nutné zapracovať počas celého roka. Pokožka býva niekedy vypätá práve z toho, že musí prekonávať náhle teplotné výkyvy. Keby ste patrili medzi otužilcov, nemali by ste zároveň ani doma príliš prekúrený vzduch, ktorý vám len vysušuje pokožku. Snažte sa počas roka postupne otužovať, privykajte pleť aj prostredníctvom studenej sprchy, aby sa lepšie prekrvila a uvidíte, že budúcu zimu zvládnete už oveľa lepšie.
Začať môžete aj hneď, aspoň nejaký účinok sa istotne dostaví. Veľký pozor si však dávajte pri tejto rade na rozdiel dvoch pojmov. Iná situácia totiž nastáva, keď vaša pleť nie je citlivá, ale máte alergiu na chlad, ktorá sa často prejavuje podobnými príznakmi. V tom prípade by vám takéto otužovanie váš stav len zhoršilo a nutná je, samozrejme, aj medicínska liečba.
Propolis a vazelína na pery
Zimné problémy s citlivou pokožkou sa nevyhnú ani vašim perám. Aj pre tie by ste mali vybrať špeciálne prípravky, ktoré zabránia ich vysušovaniu a následnému bolestivému popraskaniu. Nepoužívajte však balzamy s nejakými prídavkami alebo výťažkami. Pomôžu vám len čisté produkty, ktoré sú vyrobené na prírodnej báze. Hľadajte teda niečo s výťažkom z propolisu alebo jednoduchý jelení loj. Výborne vám zaberie aj vazelína. Pery si nenatierajte len pred odchodom z domu, ale aj počas dlhšieho pobytu na studenom vzduchu.
Hĺbkové čistenie
Lebo práve vďaka nemu potom zlepšíte aj účinky ostatných prípravkov. Práve v tomto období dbajte špeciálne na to, aby ste si pokožku takto ošetrili každý večer pred spaním. Radšej siahnite po pleťovej vode bez alkoholového prídavku, ktorý ju ešte viac vysušuje. Po takejto očiste si doprajte ešte poriadnu dávku hutného krému, aby pleť dostala na noc dostatok živín.
Komentáre